replica watches https://www.replicaenespanol.com fakewatches.es imitacionrelojes.es https://www.relojespanol.es replicas relojes replicadeespana.es https://www.replicafalsa.es rolex imitacion rolexespanol.es relojes de imitacion replicasrelojesaaa.es ѦŦЦ˦ɦʦ ѦϦ˦Ϧæɦ repliki zegarkw repliki zegarkw
Porady

Hemochromatoza jako przyczyna zaburzeń erekcji

Kłopoty z erekcją w globalnej skali, tyczą się ok. 250 milionów panów. Dane te jasno pokazują, że skala zjawiska jest naprawdę duża. Warto mieć na uwadze, iż przyczyn, które wywołują zaburzenia erekcji może być całkiem sporo. Warto zdawać sobie sprawę, że zaburzenia erekcji to coś normalnego po 40 roku życia. Nie jest to prawdą. Taka krępująca przypadłość może również występować na skutek rozwijania się groźnych schorzeń. Jednym spośród nich będzie tak zwana hemochromatoza. W poniższym tekście dokładnie omówimy, na czym dokładnie polega ta choroba i jak wpływa ona na sprawność seksualną u mężczyzn.

Hemochromatoza – groźne schorzenie mogące powodować męską impotencję

Pierwotna, czyli wrodzona hemochromatoza, jest schorzeniem genetycznym, które polega na tym, iż żelazo będzie się odkładać w narządach i tkankach naszego organizmu w zbyt dużych ilościach. Gromadzenie się żelaza skutkuje tym, że narządy nie mogą funkcjonować w prawidłowy sposób, co po upływie pewnego czasu doprowadza do ich niewydolności. Nagromadzenie żelaza następuje również w jądrach, za sprawą czego nie mogą one właściwie spełniać powierzonych im funkcji. Wśród powikłań hemochromatozy wymienić można: kłopoty z płodnością, niskie libido czy też zaburzenia erekcji. Hemochromatoza powinna być leczona w możliwie jak najwcześniejszym stadium, żeby mogło zostać zminimalizowane ryzyko powikłań pod postacią zaburzeń potencji.

Istota hemochromatozy to zaburzone metabolizowanie żelaza. Prowadzi to do tego, iż żelazo z jedzenia wchłania się do organizmu męskiego w nazbyt dużej ilości. Razem z postępem tego groźnego schorzenia, organizm zaczyna stopniowo gromadzenie żelaza. Do tego zjawiska dochodzi chociażby w sercu, trzustce, nerkach, przysadce mózgowej, jak również w jądrach. Rozwój schorzenia powoduje, że wszelkie narządy przestają pracować w odpowiedni sposób. Mężczyzna, który choruje na hemochromatozę mierzy się głównie z hormonalnymi zaburzeniami – stężenie testosteronu jest znacząco obniżone, z uwagi na co popęd seksualny znacznie spada. Mężczyźni dotknięci hemochromatozą, mogą zupełnie stracić zainteresowanie aktywnością seksualną. Omawiane schorzenie wywołuje również znaczące zaburzenia erekcji, jak i może powodować kłopoty z zapłodnieniem partnerki. Warto mieć na uwadze, iż kłopoty w seksualnej sferze, nie są jedynymi niezbyt przyjemnymi dolegliwościami, z którymi mierzyć się muszą osoby cierpiące na hemochromatozę.

Hemochromatoza – pierwsze symptomy

Pierwsze symptomy wymienionego schorzenia, mogą być dosyć mylące. W pierwszej fazie choroby, pacjenci skarżą się na dolegliwości bólowe stawów, bóle brzucha, jak i na ogólne przemęczenie i osłabienie organizmu. Tego rodzaju symptomy mogą być przypisywane do różnych schorzeń, takich jak chociażby reumatoidalne zapalenie stawów, zespół jelita drażliwego czy też cukrzyca. Z uwagi na to, diagnozowanie hemochromatozy, może nierzadko potrwać bardzo długi czas. Pierwsze symptomy ujawniają się u mężczyzn będących w przedziale wiekowym 40-50 lat. Z kolei zaś u pań, z uwagi na nadmierne ilości żelaza podczas naturalnego menstruacyjnego cyklu, schorzenie ujawnia się zwykle po przebytej menopauzie.

Kiedy trzeba rozpocząć proces leczenia?

Naukowcy podkreślają, iż proces leczenia hemochromatozy najlepsze efekty przyniesie wówczas, kiedy zostanie on wprowadzony możliwie jak najwcześniej, a zatem zanim schorzenie nie doprowadzi jeszcze do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Oznacza to mówić najprościej, iż im szybciej wybierzemy się na wizytę do lekarza, tym dla nas lepiej.

Leczenie hemochromatozy – na czym polega?

Istotę terapii będzie stanowić w tym wypadku dieta z niewielką ilością żelaza, jak i upuszczanie krwi. Dzięki czemu po upływie pewnego czasu, organizm zostanie skutecznie oczyszczony z nadmiaru tegoż pierwiastka. Osoba chora zyskuje szansę na to, żeby raz na zawsze wyzbyć się wszelkich niezbyt przyjemnych symptomów, takich jak przewlekłe zmęczenie, złe samopoczucie czy też dolegliwości bólowe brzucha. Wyleczenie tego schorzenia daje również mężczyźnie gwarancję, iż kłopoty z erekcją znikną niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.