replica watches https://www.replicaenespanol.com fakewatches.es imitacionrelojes.es https://www.relojespanol.es replicas relojes replicadeespana.es https://www.replicafalsa.es rolex imitacion rolexespanol.es relojes de imitacion replicasrelojesaaa.es ѦŦЦ˦ɦʦ ѦϦ˦Ϧæɦ repliki zegarkw repliki zegarkw
Potencja

Otyłość jako przyczyna impotencji

Nadmierna ilość kilogramów jest nie tylko defektem o charakterze estetycznym, ale również poważnym zagrożeniem dla stanu naszego zdrowia. Zaburzenia erekcji, uznaje się między innymi za jeden spośród pierwszych symptomów rozwijającej się w organizmie miażdżycy. Otyłość jest zabójcą dla potencji męskiej – szkodzą nie tylko wywoływane przez nią schorzenia, ale również hormonalne zmiany. 

Problemy z erekcją, zawsze były i ciągle są tematem wielu różnych badań. Jedne spośród nich – wykonane przez naukowców pracujących na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu – pokazały, iż 8 na 10 przedstawicieli płci męskiej cierpiących na zaburzenia potencji, ma właściwą ilość kilogramów. Otyłość znacząco powiększa ryzyko kłopotów z erekcją.

Czy otyłość może mieć wpływ na męską erekcję?

Zachowanie seksualnej sprawności, wymagać będzie przede wszystkim odpowiedniego działania układu naczyniowo-sercowego. Schorzenia typu zwiększone ciśnienie krwi, miażdżyca, cukrzyca czy też zaburzenia w obrębie gospodarki tłuszczowej (zwiększona ilość cholesterolu zawartego we krwi), prowadzą nieuchronnie do zaburzeń w zakresie prawidłowej erekcji. A to właśnie z takimi schorzeniami, zmagać się mogą osoby otyłe.

Według wybranych opracowań przygotowanych przez wybitnych naukowców, aż 50-60 procent mężczyzn mających nadciśnienie tętnicze, stwierdza u siebie kłopoty z erekcją. Z kolei zaś cukrzyca drugiego typu przyspiesza znacząco pojawienie się ewentualnych zaburzeń erekcji o 10 do 15 lat. Otyłość nierzadko jest efektem złego sposobu odżywiania i braku jakiegokolwiek ruchu – dwóch następnych zabójców seksualnej sprawności mężczyzn.

Hormony a otyłość

Nawet jeżeli otyły mężczyzna, w jakiś sposób, będzie unikać wymienionych powyżej schorzeń, na jego seksualną sprawność wpływ mają hormonalne zmiany, które są skutkiem nadmiernej ilości kilogramów. U pacjentów otyłych stwierdzany jest niższy poziom testosteronu – hormonu, który odpowiada za potencję i libido. Obniżanie ilości testosteronu wywoływać może zmiany histologiczne w tkankach prącia. Elastyczne włókna w białawej otoczce prącia oraz komórki w mięśniach gładkich w ciałach jamistych, zastępowane są przez kolagen. W rezultacie dochodzi do deficytu tlenku azotu, od którego zależny jest właściwy proces rozkurczu gładkich mięśni gładkich w czasie erekcji. Nie bez znaczenia jest tutaj również czynnik o charakterze psychologicznym. Otyłość może spowodować u mężczyzny odczuwanie braku atrakcyjności fizycznej, a stąd wyłącznie jeden krok do niepowodzeń łóżkowych, które wywoływane są brakiem pewności siebie i stresem.

Zaburzenia erekcji – jak je odpowiednio leczyć?

Skutecznym środkiem na zaburzenia w zakresie erekcji, będzie znany wszystkim sildenafil pod postacią leków, takich jak Viagra albo Kamagra. Panowie, którzy są otyli, mogą go stosować bezpiecznie, nawet jeżeli mierzą się z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą czy też innymi ogólnoustrojowymi schorzeniami. Tabletka przyjmowana jest doraźnie, przed zaplanowaną wcześniej seksualną aktywnością, na minimum godzinę przed seksem (jest to bardzo istotne, aby tabletka mogła odpowiednio zadziałać).

Problemy z erekcją są wyraźną oznaką, iż męski organizm nie jest sobie w stanie poradzić z dużym obciążeniem, jakim niezaprzeczalnie są nadprogramowe kilogramy i związane z nimi inne problemy. W parze z farmakologicznym leczeniem, powinna zawsze iść zmiana w obrębie prowadzonego stylu życia. Walka o utracenie nadprogramowej i gromadzonej przez dłuższy czas tkanki tłuszczowej, może wymagać pomocy od lekarza specjalisty, między innymi dietetyka, tym bardziej kiedy pacjent musi zmagać się z cukrzycą, jak również z innego rodzaju schorzeniami. Rozsądnie trzeba także podchodzić do rozpoczynania fizycznej aktywności – winna być ona średnio intensywna i nie może przy tym obciążać stawów, o co w przypadku otyłości nie jest zbyt trudno. Prowadzenie walki z otyłością nie jest takie łatwe, jak może się nam wydawać, jednakże trzeba ją bezwzględnie podjąć – chociażby celem odzyskania radości z w pełni udanego życia seksualnego.