replica watches https://www.replicaenespanol.com fakewatches.es imitacionrelojes.es https://www.relojespanol.es replicas relojes replicadeespana.es https://www.replicafalsa.es rolex imitacion rolexespanol.es relojes de imitacion replicasrelojesaaa.es ѦŦЦ˦ɦʦ ѦϦ˦Ϧæɦ repliki zegarkw repliki zegarkw
Potencja

Zaburzenia erekcji a choroby serca – jaki może być związek pomiędzy nimi?

Kłopoty z erekcją, dotyczą wielu panów. Czym są właściwie zaburzenia erekcji, jakie mogą być ich przyczyny, związki ze schorzeniami układu krążenia i schorzeniami serca oraz w jaki sposób można je leczyć? 

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji (inaczej impotencja), pojawiają się wówczas, kiedy mężczyźni mają kłopoty z uzyskiwaniem albo utrzymywaniem wystarczających erekcji celem odbywania stosunków seksualnych albo innego rodzaju seksualnej aktywności. Może to zostać wywołane nadmiernym spożywaniem alkoholu, lękiem czy też stresem. Ale może to być także symptom schorzenia, takiego jak miażdżyca w tętnicach, nadciśnienie albo cukrzyca. Niektóre środki mogą wywoływać zaburzenia erekcji, przykładowo leki moczopędne i adrenolityki (używane powszechnie w przypadku leczenia chorób mających związek z sercem, takich jak chociażby niewydolność serca czy też zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Dlaczego zaburzenia w zakresie erekcji, mogą stanowić znak ostrzegawczy przed schorzeniami serca?

W czasie erekcji tętnice odpowiedzialne za przenoszenie krwi do członka, ulegają rozszerzaniu i większe ilości krwi wpływają do niego, powodując przy tym zwiększenie się jego objętości. Jeżeli miażdżyć ma wpływ na tętnice, wywoła też zmniejszenie ilości przepływającej krwi, co może przyczynić się do kłopotów z użytkowaniem albo utrzymywaniem wzwodów. Miażdżyca zwiększa znacząco ryzyko powstawania zawałów serca. Z uwagi na to, iż tętnice znajdujące się w członku są dosyć wąskie, kłopoty z erekcją mogą stanowić jeden spośród pierwszych sygnałów alarmowych.

Istotne będzie, żeby odkryć wszelakie schorzenia podstawowe, takie jak chociażby cukrzyca czy też dławica piersiowa. Zatem, jeżeli mamy kłopoty z erekcją, najlepiej, jeśli umówimy się na wizytę do lekarza specjalisty. Zbada on nas i oceni nasz stan, żeby móc ustalić przyczyny problemów, a poza tym może nas skierować na konkretne badania. Nie bierzmy żadnych specyfików mających pomagać na zaburzenia erekcji bez wcześniejszego skonsultowania się z odpowiednim lekarzem.

Leczenie zaburzeń erekcji – jak może wyglądać?

Leki znane nam jako inhibitory fosfodiesterazy typu piątego, mogą okazać nawet 2/3 panów mających zaburzenia erekcji. Do tychże leczniczych substancji zaliczyć można: wardenafil, tadanafil, sildenafil. Może istnieć potrzeba zażywania paru dawek, zanim będą one działać prawidłowo, i może stać się niezbędne indywidualne dobranie dawek. Niektórzy ze specjalistów uważają, iż możemy zażywać te leki po upłynięciu pół roku od chwili zawału serca, pod warunkiem, iż nasz stan pozostaje stabilny. Innym sposobem na leczenie zaburzeń erekcji, będzie podawanie hormonu nazwanego alprostadilem, który aplikuje się pod postacią zastrzyku albo granulek wymieszanych w środku moczowej cewki mężczyzn.

Czy istnieje ktoś, kto nie powinien w ogóle brać inhibitorów fosfodiesterazy typu piątego?

Inhibitorów fosfodiesterazy typu piątego nie zaleca się tym osobom, które mają zbyt niskie ciśnienie krwi, gdyż rozszerzają one tętnice, doprowadzając do jeszcze niższego ciśnienia. Jeżeli cierpimy z powodu dusznicy bolesnej albo oczekujemy na leczenie celem łagodzenia symptomów, takie jak chociażby stent albo wstawianie bypassów, nie powinniśmy zażywać tychże specyfików. Wynika to z faktu, iż seksualna aktywność, może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się dolegliwości bólowych w obrębie klatki piersiowej (dławica piersiowa) i nie jest wskazane przyjęcie azotanów podczas leczenia bolesnej dusznicy, jeżeli przyjmowało się inhibitory fosfodiesterazy typu piątego.

Czy można brać inhibitory fosfodiesterazy typu piątego w czasie zażywania środków nasercowych?

Mogą być one przyjmowane z większością spośród specyfików na problemy z sercem, niemniej na pewno nie z azotanami albo nikorandylem, które używa się podczas leczenia bolesnej dusznicy. Trzeba odczekać minimum dwanaście godzin pomiędzy wzięciem inhibitorów fosfodiesterazy typu piątego a zastosowaniem nikorandylu albo, jeżeli przyjmujemy azotanowe środki, odczekajmy minimum dobę.